Kurs Pierwszej Pomocy

Ferie to trochę więcej czasu na zdobycie nowych umiejętności i zrealizowanie kursów przewidzianych w ramach projektu.

W dniu 21.01.2015 w Zespole Szkół im. J. Iwaszkiewicza odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy.

Uczniowie i uczennice mogły poznać na ponad 5 godzinnych zajęciach jak udzielić pierwszej pomocy, jak należy zachować się w sytuacjach kryzysowych. Praca w kuchni niesie ze sobą wysokie ryzyko takie jak oparzenia, praca pod presją czasu a także z różnymi narzędziami.

Podczas kursu uczniowie i uczestnicy mogli poznać część teoretyczną, która była wprowadzeniem do zajęć, by później wszyscy ćwiczyli na fantomach techniki reanimacji, sztucznego oddychania oraz przywracania akcji serca. Jest to pierwsza tura kursu pierwszej pomocy, przeszkolono 16 osób z 48 , każdy z kursantów otrzymał certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności który poprzedzony był zdaniem egzaminu praktycznego.